LIWA
Skip Navigation Links.
 
Aktualności

Data 4/4/2013
Miło nam poinformować, iż Hotel Monopol w Katowicach został laureatem drugiej edycji plebiscytu Hotel Roku, organizowanego przez portal HRS.pl wspólnie z tygodnikiem Newsweek, magazynem Forbes oraz telewizją Polsat.
Data 6/11/2012
Data 3/26/2012

Szanowni Państwo z wielką  przyjemnością informujemy, że Restauracja Concept, Restauracja Trzy Rybki oraz Restauracja Copernicus otrzymały rekomendacje przewodnika Michelin na 2011r.

michelin_2012_coper.jpg

 

michelin_2012_3rybki.jpg

 

michelin_2012_concept.jpg

 

Data 12/19/2011

Zobacz na gazeta.pl

Serdecznie zapraszamy do naszej Restauracji.

Data 12/19/2011

Pianka mleczna z biszkoptem orzechowo migdałowym i lodami czekoladowymi

Wine & Food Noble Night 2011 - I miejsce w kategorii "Najlepszy Deser"

Deser przygotowany przez Pawła Twardosza szefa restauracji Trzy Rybki.

Data 5/16/2011
Szanowni Państwo z wielką  przyjemnością informujemy, że Restauracja Concept, Restauracja Trzy Rybki, Restauracja Pod Różą oraz Restauracja Copernicus otrzymały rekomendacje przewodnika Michelin na 2011r.
Data 12/14/2010

Dla miłośników kuchni Dariusza Barańskiego poniedziałkowe Mikołajki  w Restauracji Acquario były niemałym zaskoczeniem. Szef kuchni był nieobecny. Co mogło skłonić go do podjęcia takiej decyzji? Jedynie wybór serca. Serca, które pozostaje otwarte na problemy tych, dla których nie gotuje nikt. Tego dnia, Szef reprezentował cały zespół Hotelu Monopol we Wrocławiu, na spotkaniu autorskim promującym książkę kulinarną „Gotuj z sercem”.

GZS_logo.gif

Data 5/17/2010

Specjalizujący się w turystyce luksusowej prestiżowy magazyn Conde Nast Traveler, opublikował listę najgorętszych debiutów hotelarskich - Hot List 2010.

Podróżujący korzystający z Expedia  wyróżnili  Copernicus na liście Expedia Insiders ‘ Select"™ jako jeden z najlepszych hoteli na świecie.

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż redakcja polskiej edycji magazynu Forbes Business Traveller doceniła hotel Monopol, uznając go za "miejsce, które warto odwiedzić" i umieszczając na liście rekomendowanych hoteli 2010.

 

Szanowni Państwo z wielką  przyjemnością informujemy, że Restauracja Trzy Rybki, Restauracja Pod Różą oraz Restauracja Copernicus otrzymały rekomendacje przewodnika Michelin na 2010 r.

Podczas tegorocznej drugiej edycji Festiwalu Kulinarnego Wine & Food Noble Night dwanaście znakomitych wyselekcjonowanych z całej Polskich, restauracji rywalizowało o miano mistrzów sztuki kulinarnej i prestiżowe Rekomendacje Noble Concierge. Szefowie Kuchni zmierzyli się przygotowując na oczach publiczności dania w trzech kategoriach: przystawka, danie główne i deser.

NOBLE

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż decyzją Gości hoteli z całej Polski, Hotel Monopol we Wrocławiu został uhonorowany nagrodą w konkursie Tophotel 2009 w kategorii Luxury.

Szanowni Państwo z wielką przyjemnością informujemy, Likus Concept Store otrzymał REKOMENDACJE NOBLE CONCIERGE.

LIKUS CONCEPT STORE

Szanowni Państwo z wielką przyjemnością informujemy, że Restauracja Pod Różą oraz Restauracja Copernicus otrzymały rekomendacje przewodnika Michelin na 2009 r.

 

michelin_coper.jpg

 

michelin_rose.jpg

 

25 stycznia 2009 roku w Warszawie, w czasie IX Konkursu Włoskiej Sztuki Kulinarnej, kucharze Restauracji Copernicus, Marcin Filipkiewicz i Tomasz Dziura, zajęli medalowe, trzecie miejsce. Nagrodzoną potrawą były flaki gotowane z krewetkami i suszonymi pomidorami oraz makaron z karczochami, szynką parmeńską, suszonymi pomidorami, oliwą i czosnkiem.

 

 szef_kuchni_HC.jpg

Luksusowy, pięciogwiazdkowy Hotel Stary, usytuowany w patrycjuszowskiej kamienicy tuż przy Rynku Głównym w Krakowie, został uznany przez polskich hotelarzy za najlepszy. Tym szczególnie cennym wyróżnieniem jest nagroda główna Tophotel 2008 za najlepszy hotel w Polsce, przyznawana właśnie przez branżę hotelarską, oddającą głosy na tylko jeden hotel w kraju.

 

nagroda_HS_02_09.jpg

Hotel Copernicus z Krakowa, należący do grupy Likus Hotele i Restauracje, został zwycięzcą renomowanego międzynarodowego konkursu World Travel Awards 2008 jako najlepszy hotel w Polsce (I miejsce w kategorii: Poland’s Leading Hotel).lkjokz

Oprócz Copernicusa do pierwszego miejsca pretendowały w ścisłym finale hotele: Dwór Oliwski, Podewils z Gdańska, krakowski Wentzl, oraz warszawskie InterContinental, Westin i Le Meridien Bristol.

W najnowszym rankingu 25 najbardziej prestiżowych hoteli w Polsce, opublikowanym w numerze 8/2008 Magazynu FORBES, wszystkie miejsca na podium zajęły trzy krakowskie hotele grupy Likus Hotele i Restauracje. Pierwsze: Hotel Copernicus, drugie: Hotel Stary, trzecie: Hotel Pod Różą.

 

fasada_noc.jpg

W renomowanym, paryskim konkursie Prix Villégiature, w kategorii „Najlepszej architektury wnętrza hotelowego w Europie 2007”, zwyciężył Hotel Stary z Krakowa. Zabytkowy obiekt grupy hotelowej Likus Hotele i Restauracje pokonał w finale wyselekcjonowane, najpiękniejsze hotele w Europie. Po raz pierwszy w historii konkursu nagrodzono hotel w Polsce.

 

baner_nagroda1.jpg

Holding Liwa, do którego należą luksusowe hotele zlokalizowane w historycznych budynkach o wielkiej wartości zabytkowej, prowadzi szeroko znaną działalność konserwatorską, docenianą w środowiskach historyków sztuki.

Kolejna inwestycja firmy, związana ze wznoszeniem przy ulicy Miodowej budynku mieszkalno-biurowego, zaowocowała renowacją kamiennej ściany starego cmentarza żydowskiego znajdującego się obok synagogi Remuh.

WINA ROKU -  nagrody Grand Prix 2007 rozdane!

W kategorii WINO MUSUJĄCE srebrny medal otrzymało wino Franciacorta Saten 2003 Cavalleri, wystawione w konkursie przez Vinotekę 13.

v
v
v
v
Rezerwacja
Stadion Wrocław
Aplikacja Mobilna
Hotel Monopol Katowice