LIWA
Diesel

Adresy sklepów Diesela w Polsce:
Warszawa:
ul. Bracka 9, Dom Handlowy – VITKAC
00-501 Warszawa
tel. +48 22 310 73 17
e-mail: diesel_bracka@likusconceptstore.pl
www.dieseljeand.pl
www.vitkac.com

ul. Grochowska 241 (outlet)
tel. +48 22 810 49 16

Kraków:
Rynek Główny 13 - Pasaż handlowym Rynek 13
tel. +48 12 617 02 16

Łódź:
ul. Piotrkowska 61
tel. + 48 42 632 93 89

Katowice:
ul. Dworcowa 5/7 (w Likus Concept Store w Hotelu Monopol)
plac Szewczyka 3 (outlet)

Poznań:
ul. Półwiejska 32 (w Centrum Handlowym Stary Browar)
tel. + 48 61 667 13 25

Wrocław:
ul. Świdnicka 8
tel. + 48 71 772 36 30

 

DSC_0051_a.JPG

 

Diesel to  międzynarodowy producent odzieży jeansowej, ubrań typu casual oraz akcesoriów (torby, paski, czapki, rękawiczki). Fenomenem firmy jest to, że przy okazji produkcji wysokiej jakości ubrań stała się częścią młodzieżowej kultury na całym świecie. Dziś jest liderem w kreowaniu nowych styli,  materiałów oraz technik produkcji. Jest obecny w ponad 80 krajach, ma 5000 punktów sprzedaży i 270 sklepów firmowych. Pomimo obecności fabryk firmy na całym świecie jeans Diesela jest w 100% wytwarzany we Włoszech.

Historia firmy Diesel rozpoczęła się w 1978 roku. Renzo Rosso, założyciel, rozpoczął współpracę z innowatorami, którzy programowo odrzucili typową stylistykę przemysłu odzieżowego. Projektantom pozwolono na maksymalnie daleko posuniętą wolność twórczą, co zaowocowało stworzeniem linii idealnie pasującej do osób niezależnych, podkreślających indywidualizm strojem. Zespół projektowy Diesela nieustannie skupia się na dyktowaniu nowych trendów,  jest liderem nie tylko w stylistycznym rozwoju projektów, ale także w wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów używanych do produkcji.

 

SNC10064_a.JPG

 

Świat, według filozofii marketingowej Diesela, jest jedną wielką mikrokulturą. Pracownicy firmy to mieszanka różnorodnych osobowości z całego globu, z niekonwencjonalnymi, acz niezwykle produktywnymi metodami pracy, niejednokrotnie studiowanymi przez międzynarodowe organizacje konsultingowe i uniwersytety.

Główne linie produktowe firmy to:
Diesel – szeroka sezonowa kolekcja casual pret-â-porter dla kobiet i mężczyzn, skoncentrowana na jeansie, który jest pełen unikalnych detali i wykończeń. Oferta zawiera ponad 40 różnych modeli oraz 50 nowych prań (kolorów) każdego roku.
Diesel Kids – kolekcja dla dzieci
55DSL – marka pomostowa pomiędzy kulturą fashion a kulturą miejską, dedykowana aktywnym zawodowo młodym ludziom, zwracającym szczególną uwagę na tendencje mody.

 

DSC_0041_a.JPG

 

Ewolucja jeansu Diesela kończy się na Diesel Denim Gallery Collection – ściśle limitowanej edycji stworzonej jako eksperyment. Raz w miesiącu kilka indywidualnie numerowanych par spodni, jedynych w swoim rodzaju, zdobionych specjalnie niczym dzieło sztuki, trafia do prawdziwych miłośników jeansu na całym świecie. Każda seria kolekcji liczy tylko 300 par męskich i damskich. Sprzedaż jedynie w dwóch galeriach Denima (w Nowym Jorku i Tokio) oraz w kilku wyselekcjonowanych placówkach handlowych: Jones w Londynie, Luisa via Roma we Florencji, 10 Corso Como w Miediolanie, Fred Segal w San Francisco, Villains Vault w LA, Maria Luisa w Paryżu).

 

W licencyjnej ofercie Diesela znajdują się: Diesel Hades – okulary Safilo (Włochy); Diesel Shoes – buty GBMI (USA); Diesel Time Frazes – zegarki Fossil (USA); zapachy i kosmetyki; artykuły piśmiennicze Stypen (Francja) oraz najnowsza linia Diesel Jewellery – biżuteria.

 

logo_diesel1.jpg

 

v
v
v
v
Rezerwacja