LIWA
Copernicus - jedyny w Polsce hotel Relais & Châteaux
Data 4/11/2014

Hotel Copernicus
ul. Kanonicza 16, Kraków  
tel. + 48 12 424 34 00 
copernicus@hotel.com.pl
www.copernicus.hotel.com.pl/

 

Hotel Copernicus, malowniczo usytuowany przy wijącej się u stóp zamku królewskiego najstarszej uliczce średniowiecznego Krakowa, wyróżnia się wśród renesansowych kamienic  szeroką, gotycką fasadą.

 

 

HC_7_pokoje_kalieiOjcowie.jpg

Jako jedyny w Polsce należy do ekskluzywnego stowarzyszenia Relais & Châteaux, skupiającego na całym świecie obiekty o wyjątkowych walorach zabytkowych, położone w miejscach szczególnie atrakcyjnych.

image002_relais.jpg


Hotel kilkaset lat temu był pałacem kanoników katedralnych. To w nim zatrzymywał się, w czasie pobytu w Krakowie, kanonik warmiński Mikołaj Kopernik. Wartość historyczna budynku i zachowane w nim dzieła sztuki zobowiązują do zapewnienia wyjątkowego poziomu obsługi gości. Apartament Herbowy zachwyca belkowym stropem z 1370 roku, a fresk w Apartamencie Kanoników datowany jest na 1500 rok.

 

HC_12_patio_nocneniebo.jpg 

 

Copernicus spełnia ideę współistnienia zabytku najwyższej klasy i nowoczesnego hotelu. Hotel jest w całości klimatyzowany, każdy z 29. pokoi wyposażono w sejf, minibar, telewizję satelitarną i szybkie łącze internetowe. Stylowe meble i wyrafinowane draperie starannie dobrano do charakteru wnętrz. Luksusowe łazienki otrzymały piękną oprawę z trawertynów i marmurów.

 

HC_3_lazienkaszampantruskwaki.jpg 

 

W patio dostęp do sieci gwarantuje hotelowa strefa WiFi. Sala Kominkowa z biblioteką starodruków jest zarazem nowocześnie wyposażoną salą konferencyjną. W Sali Kominkowej można znakomicie odpocząć, a w hotelowej Vinotece wybrać wino spośród ponad 200 gatunków. Średniowieczne podziemia skrywają saunę i hotelowy basen.

 

HC_1_blekit basenu.jpg 

 

Powyżej apartamentów, nad krakowskim Starym Miastem, stworzono z myślą o hotelowych gościach kameralny taras. Rozpościerająca się z niego panorama miasta zachwyca – z jednej strony kamienny masyw królewskiego zamku, z drugiej romańskie wieże kościelne sąsiadują z barokową kopułą. W dole srebrzysto-siwe płaszczyzny dachów spływają ku cichym uliczkom.

 

 HC_13_taras_Wawelwlustrzeblatu.jpg

 

Copernicus – to tutaj Kraków pokazuje zadumane i spokojne oblicze.  Docenili to znakomici goście hotelu: Jego Królewska Wysokość Książę Walii Karol Mountbatten-Windsor, saudyjska księżniczka Reem Al-Faisal, Condoleezza Rice, purpuraci z orszaku papieża Jana Pawła II czy prezydent USA George W. Bush z małżonką.

 

 apartament_103.jpg

 

POKOJE
Na gości Hotelu Copernicus czeka 29 pokoi:

4 pokoje jednoosobowe
8 pokoi dwuosobowych
4 pokoje dwuosobowe z dwoma pojedynczymi łóżkami
4 pokoje dwuosobowe lux
1 pokój dwuosobowy lux z dwoma pojedynczymi łóżkami
4 apartamenty standard
4 apartamenty lux

 

v
v
v
v
Rezerwacja
Aplikacja Mobilna
Pasaż 13 w Krakowie
Hotel Copernicus
Fotopanoramy