LIWA
Hotel Monopol Katowice - legendarny hotel na Śląsku
Data 8/16/2016

Hotel Monopol
ul. Dworcowa 5
40-012 Katowice
tel. +48 32 782 82 82
monopol@hotel.com.pl
http://www.monopolkatowice.hotel.com.pl/

 

Monopol to bez wątpienia najlepszy, owiany legendą luksusu międzywojnia, hotel na Śląsku. Mieści się w samym sercu starej części miasta, w budynku o ponad stuletniej historii. Dawne lata przypomina autentyczna, historyczna posadzka, eksponowana pod wielką szybą w hallu głównym.

 

hol_a.jpg

 

Dzieje budowli oraz legendarnego Café Central nierozerwalnie związane są z losami dziewiętnastowiecznych Katowic. Hotel otworzył swe podwoje w 1903 roku, jednak okres największej prosperity przypadł na lata międzywojenne XX wieku, kiedy to był ulubionym miejscem spotkań przemysłowców, bywalców salonów i artystycznej bohemy tamtych czasów.

 

wejscie_a.jpg

 

W przeszłości zatrzymywali się w Monopolu wielcy muzycy: Karol Szymanowski (jeden z apartamentów jest poświęcony w sposób szczególny pamięci wielkiego polskiego kompozytora) i Artur Rubinstein, a także Tadeusz Boy-Żeleński czy Eugeniusz Bodo. Splendoru hotelowi przyniosło wesele światowych sław ówczesnego parnasu: Jana Kiepury i Marty Eggerth, które odbyło się w hotelowej restauracji jesienią 1936 roku.

 

rstaur_a.jpg

 

Sławni współcześni goście to piłkarskie reprezentacje Anglii i Portugalii, a także gwiazdorzy rocka (m. in. zespół Deep Purple). W hotelu tradycyjnie zatrzymują się znani wirtuozi, z racji współpracy Monopolu z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia oraz Filharmonią Śląską.


pokoj2_a_a.jpg

 

W hotelu jest 108 pokoi, w większości inspirowanych stylem Art Deco. Wszystkie pomieszczenia hotelu są klimatyzowane. W pomieszczeniach ogólnodostępnych oraz we wszystkich pokojach  można korzystać z  nieodpłatnego dostępu do bezprzewodowego Internetu (WiFi). Goście mogą bezpłatnie korzystać ze znajdujących się w podziemiach: basenu, dwóch saun (suchej i parowej) oraz imponująco wyposażonej siłowni.

 

basen_a.jpg

 

W Hotelu Monopol Katowice mieszczą się dwie eleganckie restauracje: Restauracja Monopol i Restauracja Cristallo.oraz kawiarnia i dwa bary. Dla firm zainteresowanych spotkaniami biznesowymi są dostępne trzy sale konferencyjne. W ramach konferencji: przerwy kawowe, lunche, kolacje. W hotelu organizowane są także wesela, bankiety, aukcje sztuki i pokazy mody.

 

skonfer_a.jpg

 

cristallo_a.jpg 

 

v
v
v
v
Rezerwacja
Hotel Monopol Katowice
Hotel Monopol Katowice
Aplikacja Mobilna
Hotel Monopol Katowice
Kultura i wypoczynek