LIWA
Hotele z historią w tle
hotele_ogol_1.jpg

Sztuka i historia

Obiekty grupy Likus Hotele i Restauracje są wyjątkowe z racji ich historii i wartości zabytkowej. W pokojach i apartamentach zachwycają oryginalne średniowieczne freski i drewniane renesansowe stropy. Restauracje zdobią gotyckie sklepienia i kolumny.

Wyrazy uznania

Hotel Stary został zwycięzcą prestiżowego konkursu Prix Villégiature 2007 w kategorii „najlepszej architektury wnętrza hotelowego w Europie” („Meilleure architecture intérieure d’hôtel en Europe 2007”). Hotel Copernicus zdobył pierwsze miejsce konkursu World Travel Awards 2008 w kategorii Poland’s Leading Hotel. Jako jedyny w Polsce należy do stowarzyszenia Relais et Châteaux, dbającego o potrzeby szczególnie wymagających podróżnych. Krakowskie hotele grupy Likus Hotele i Restauracje zajęły trzy pierwsze miejsca w rankingu najbardziej prestiżowych hoteli w Polsce (Forbes Magazine 2008). Hotelowe restauracje są polecane przez Michalin Guide, a kartę win restauracji Hotelu Pod Różą ranking Wine Spectator uznał za jedną z najlepszych na świecie.

Znamienici goście

Historię, prócz murów, tworzą ludzie. Pod Różą zatrzymywali się car Aleksander I, Liszt i Balzac. Śpiewali tu Grechuta i Demarczyk. W budynku Copernicusa bywał Mikołaj Kopernik, a ostatnio prezydent Bush i książę Karol. W katowickim Monopolu gościł Szymanowski, tu odbyło się huczne wesele Jana Kiepury i Marty Eggerth. W Monopolu we Wrocławiu zatrzymywała się Marlena Dietrich, a Cybulski kręcił słynną scenę przy barze z „Popiołu i diamentu”. Wydarzeniami w hotelach krakowskich były wizyty orszaków papieskich czy obiad wydany przez kuchnię Hotelu pod Różą dla japońskiego cesarza Akihito.

Stulecia tradycji i wiek XXI

Hotele grupy to także stylowe restauracje z menu zmienianym w rytmie pór roku. Współczesną wygodę zapewniają szybkie windy, bezprzewodowy internet, bezpieczne sejfy w pokojach, funkcjonalne meble, łazienki z marmurów i trawertynów i świetnie wyposażone centra fitness. Na ludzi interesu czekają sale konferencyjne. Gotyckie piwnice kryją kameralne baseny, sauny, groty solne oraz setki butelek z winnic Italii importowanych przez Vinotekę 13. Tarasy na hotelowych dachach otwierają widoki na stary Kraków zapierające dech w piersiach.

Likus Hotele i Restauracje. Otchłanie wieków i współczesność spotykają się tu, by zachwycić i dać komfort pobytu każdemu z gości.

www.hotel.com.pl


Data 12/16/2011

Hotel Stary
ul. Szczepańska 5, Kraków
tel. +48 12 384 08 08
stary@hotel.com.pl
http://stary.hotel.com.pl

 

Hotel Stary, zdobywca pierwszej nagrody Prix Villégiature w kategorii „Najlepszej architektury wnętrza hotelowego w Europie” (Meilleure Architecture Intérieure d'hôtel en Europe 2007) jest obiektem łączącym w perfekcyjny sposób historię bogatej krakowskiej kamienicy z komfortem nowoczesnego hotelu.

 


5_a.jpg

Data 4/11/2014

Hotel Copernicus
ul. Kanonicza 16, Kraków  
tel. + 48 12 424 34 00 
copernicus@hotel.com.pl
www.copernicus.hotel.com.pl/

 

Hotel Copernicus, malowniczo usytuowany przy wijącej się u stóp zamku królewskiego najstarszej uliczce średniowiecznego Krakowa, wyróżnia się wśród renesansowych kamienic  szeroką, gotycką fasadą.

 

 

HC_7_pokoje_kalieiOjcowie.jpg

Data 10/14/2014

Hotel Pod Różą
ul. Floriańska 14, Kraków
tel. +48 12 424 33 00
pod-roza@hotel.com.pl
www.podroza.hotel.com.pl

 

Pod Różą to najstarszy hotel w podwawelskim grodzie. Usytuowany jest między Bramą Floriańską a Rynkiem Głównym, w samym sercu starego Krakowa, przy tętniącej życiem arterii pieszej Traktu Królewskiego, prowadzącego miliony turystów wprost na królewski zamek.

 

hotele.jpg

Data 8/16/2016

Hotel Monopol
ul. Dworcowa 5
40-012 Katowice
tel. +48 32 782 82 82
monopol@hotel.com.pl
http://www.monopolkatowice.hotel.com.pl/

 

Hotel Monopol we Wrocławiu
ul. Heleny Modrzejewskiej 2,
50-071 Wrocław

tel. +48 71 77 23 777
fax. +48 71 77 23 778
monopol.wroclaw@hotel.com.pl
www.monopolwroclaw.hotel.com.pl

 

GRAND HOTEL
ul. Piotrkowska 72
90-102 Łódź
tel. +48 42 633 99 20
fax. +48 42 633 78 76
e-mail: grand@hotel.com.pl
www.grand.hotel.com.pl

v
v
v
v
Rezerwacja
Hotel Monopol Katowice
Hotel Monopol Katowice
Restauracja Pod Różą
Hotel Pod Różą
Stadion Wrocław
LikusRestauracje.pl
Aplikacja Mobilna
Hotel Monopol Katowice
Pasaż 13 w Krakowie